Nowe radiowozy marki Kia Ceed i Fiat Ducato otrzymała Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju. Na ich zakup 90 tys. zł wyłożyło miasto, resztę dołożyła Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

W poniedziałek, 5 stycznia, kluczyki do nowych samochodów z rąk prezydenta miasta Mariana Janeckiego odebrał komendant miejski policji Dariusz Matusiak. Pojazdy trafiły do zespołu patrolowo-interwencyjnego.

Takich pojazdów do tej pory nie mieliśmy. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się jeszcze pozyskać zarówno samochody patrolowe, jak i operacyjne podkreślił komendant Matusiak.

Jeżeli tylko prawo nam na to pozwala, staramy się wspomagać policję. Rok temu spotkaliśmy się z komendantem policji i rozmawialiśmy na temat zgłaszanych przez jednostkę potrzeb. Jednym z postulatów był zakup nowych samochodów, dlatego też Rada Miasta w budżecie na 2008 rok zabezpieczyła środki na ten cel wyjaśnia prezydent miasta Marian Janecki.

Również w poniedziałek w Komendzie Miejskiej Policji kom. Krzysztof Czaja został mianowany na stanowisko pierwszego zastępcy komendanta miejskiego policji w Jastrzębiu Zdroju. Nominację otrzymał z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach mł. insp. Jarosława Szymczaka. Dotychczas nowy zastępca pełnił funkcję naczelnika sekcji kryminalnej w Bielsku Białej.