Fundacja Jastrzębski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza wszystkie osoby niepełnosprawne w wieku od 15 do 64 lat do udziału w projekcie szkoleniowym ‚Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych’ dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do udziału w szkoleniu mogą się zgłosić wszystkie osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i pozostające bez pracy.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne i obejmuje warsztaty aktywizacji zawodowej, indywidualne poradnictwo oraz udział w szkoleniach dokształcających lub zawodowych.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny bądź mailowy z pracownikami Fundacji JIP pod nr tel. 032 47 62 911 w godzinach od 7.00 do 15.00. Kontakt e mailowy: inkubator@xm.pl

;

13-1-2009;Orkiestra po raz siedemnasty!;Nie tylko w kraju padł kolejny rekord zebranych pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszym mieście zebrano około 45 000 złotych, co także jest najwyższą sumą zebraną przez jastrzębskich wolontariuszy.;

Nie tylko w kraju padł kolejny rekord zebranych pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszym mieście zebrano około 45 000 złotych, co także jest najwyższą sumą zebraną przez jastrzębskich wolontariuszy.

Od rana wolontariusze zbierali datki na fundację Jurka Owsiaka. Główne imprezy towarzyszące tej dużej imprezie odbywały się w Jarze Południowym. Zebrani mogli pobawić się przy muzyce, wziąć udział w licytacji, a o godzinie 20.00 podziwiać światełko do nieba – stały element corocznej ”orkiestry”.

Podczas siedemnastego finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 32 miliony złotych.
Organizatorami imprezy w naszym mieście byli: Hufiec ZHP Jastrzębie Zdrój, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta.&nbsp