Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci wzbogacił się o nowe łóżka do opieki szpitalnej. Władze miejskie przekazały placówce w bezpłatne użytkowanie urządzenia medyczne w poniedziałek, 12 stycznia.

Otrzymaliśmy sześć łóżek, cztery łóżka na wyposażenie pokoju dla matki z dzieckiem i dwa łóżka specjalistyczne ortopedyczne. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ ten sprzęt się zużywa, a poza tym potrzebujemy nowoczesnych urządzeń – podkreśla Henryka Drużyńska – Skarbek, dyrektor szpitala.

Do placówki trafiły: łóżko z leżem czterosegmentowym z ramą wyciągową, łóżko z leżem czterosegmentowym bez ramy wyciągowej, dwa łóżka z leżem dwusegmentowym z barierkami bocznymi, dwa łóżka z leżem dwusegmentowym bez barierek bocznych. Służą one do opieki szpitalnej nad dziećmi i wyposażone są w nowoczesne  materace.

Są to łóżka dobrej jakości. Mieliśmy dwa łóżka ortopedyczne, ale biorąc pod uwagę dużą urazowość, wypadkowość oraz liczbę pacjentów, którzy do nas przyjeżdżają na rehabilitację, to tych łóżek wciąż brakowało. W tej chwili w taki specjalistyczny sprzęt mamy wyposażone kolejne dwie sale – wyjaśnia dyrektor Drużyńska – Skarbek. – Natomiast łóżka znajdujące się w pokoju dla matki z dzieckiem były bardzo zniszczone. Tymczasem coraz więcej rodziców chce przebywać ze swoimi dziećmi, dlatego dobrze się stało, że mogliśmy doposażyć też te pokoje, a tym samym stworzyć bardziej przyjazny i nowoczesny klimat – dodaje.

Urządzenia medyczne, które zakupił Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta, kosztowały ponad 13,5 tys. zł.

Jest to dar dla szpitala zakupiony jeszcze ze środków budżetowych 2008 roku. Potrzeby szpitala są duże i z pewnością w przyszłości będzie jeszcze trzeba pomyśleć o pomocy – zaznacza Franciszek Piksa, I zastępca prezydenta miasta.