Uczennice Gimnazjum nr 8 w Jastrzębiu Zdroju, Karolina Sowa i Aleksandra Burysz zostały laureatkami trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego ‚Liczy się temat’.

Jury, w skład którego wchodzili Beata Ryczkowska ze spółki Canal+ Cyfrowy, Alicja Pacewicz z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Edwin Bendyk z ‚Polityki’, spośród 354 wybrało 10 zwycięskich prac oraz przyznało 2 wyróżnienia.
Uczennice z naszego miasta wypełniły założenia konkursu, do których- jak zaznaczali sami organizatorzy należało ‚budowanie wrażliwości młodzieży na tematykę społeczną i zachęcanie do opisywania pozytywnych inicjatyw’.

W konkursie ‚Liczy się temat’ mógł wziąć udział każdy uczeń gimnazjum i liceum, który do 31 października 2008 przygotował materiał dziennikarski (np. artykuł, audycję, film) na temat aktualnych problemów społecznych istotnych dla swojego środowiska: miasta, wsi, dzielnicy, szkoły.

Warto nadmienić, że uczniowie tej szkoły już po raz drugi zostali laureatami tego konkursu. Konkurs zorganizował  Canal + Cyfrowy.