Podsumowanie drugiego roku uczestnictwa w programie ‚Comenius’ było okazją do uroczystego spotkania w Zespole Szkół nr 9 im. dr M. Witczaka. W tym roku dzięki programowi uczniowie odwiedzą miedzy innymi Reutlingen w Niemczech.

W czwartkowe południe w Zespole Szkół nr 9 uczniowie zaprezentowali piękny i zachwycający spektakl. Wykorzystano w nim grę świateł, połączoną z muzyką. Był to tylko wstęp do dalszej prezentacji dwuletnich dokonań placówki w programie ‚Comenius – Uczenie się przez całe życie’.

Te dwa lata minęły nam bardzo intensywnie i mamy nadzieję, że dalej będziemy korzystać z tego programu pełnymi garściami. Do tej pory, dzięki funduszom europejskim pochodzącym właśnie z ‚Comeniusa’ odwiedziliśmy Trinec w Czechach oraz Daugulu na Łotwie. Zakupiliśmy także kamerę cyfrową, którą upamiętniamy nasze dokonania i wycieczki – podkreśliła dyrektor szkoły Lucyna Penar – Pękała.

W ramach programu ‚Comenius’ uczniowie szkoły hodowali rośliny doniczkowe, obchodzili Święto Drzewa’, uczestniczyli w akcji ‚Sprzątanie świata’, a także uczyli się między innymi o prawach zwierząt. Są to tylko niektóre z akcji odbywających się w szkole.

W tym roku szkolnym w ramach programu także odbędzie się wiele atrakcji. Jeszcze tej zimy zapowiedziano kulig w górach.