Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert muzyki flamenco i indyjskiej. W projekcie polskiego mistrza gitary flamenco, Michała Czachowskiego, spotkały się takie osobowości muzyczne jak: Giridhar Udupa, indyjski muzyk grający na ghatamie, konnakolu, morsingu, Leszek Wiśniowski – flety, saksofon, Adam Głośnicki – gitara basowa, Dobrosław Filip – cajon.

Połączenie muzyki hiszpańskich Cyganów i indyjskiej może się wydawać egzotyczne, ale jeśli przypomnimy sobie, że ten lud przybył na Półwysep Iberyjski właśnie z Indii możemy powiedzieć, że projekt INDIALUCIA jest powrotem do korzeni, który można porównać do pierwszych rewolucyjnych spotkań muzyków Europy i Azji z lat 60 – tych.

Owocem tego muzycznego spotkania była wydana płyta, która zdobyła uznanie w Polsce i na świecie. Album został laureatem nagród Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2005 roku oraz nominowany do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku – Folk/Etno.

Na koncertach, które dawali muzycy zawsze panowała niesamowita atmosfera, jaką tworzyło połączenie temperamentu muzyki hiszpańskiej z łamanym, indyjskim metrum. A jeśli dodamy, że wykonawcy są prawdziwymi wirtuozami możemy mieć pewność, że koncert będzie niezwykłym przeżyciem.

MOK zaprasza 25 stycznia na godz. 18.00 do kawiarni w kinie ‚Centrum’. Bilety kosztują 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł w dniu koncertu.