Marta Wullert zawodniczka Sekcji Terenowej ‚Wigor’ działającej przy Zespole Szkół nr 9, będzie reprezentować nasze miasto na IX Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w jeździe szybkiej na łyżwach, które odbędą się  od 7 do 13 lutego w Boise w stanie Idaho w Stanach Zjednoczonych.

Dziś, w piątek 23 stycznia w Zespole Szkół nr 9 odbył się specjalny apel zorganizowany przed wyjazdem zawodniczki do USA. – Pragnę podkreślić, że nasze spotkanie ma szczególny charakter. Tradycją szkoły jest, że naszych olimpijczyków żegnamy przed wyjazdem. Życzymy im powodzenia na zawodach i przywiezienia medali – powiedziała dyrektor szkoły, Lucyna Penar-Pękała.
Marta Wullert w ubiegłym roku, podczas VII Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Białymstoku zdobyła trzy złote medale na dystansach 500 m, 777 m oraz 1000 m. Dzięki tak dobrym wynikom, zagwarantowała sobie miejsce na zgrupowaniu Kadry Polski Olimpiad Specjalnych w Zakopanem.
Obóz kwalifikacyjny odbył się w grudniu 2008 roku. Podczas tego zgrupowania nasza zawodniczka potwierdziła swoje umiejętności w jeździe szybkiej na łyżwach i umocniła swoją pozycję w Kadrze Polski.

Marta Wullert jest już trzecią zawodniczką z Sekcji Terenowej ‚Wigor’, która reprezentuje Polskę na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.
Dodatkowym sukcesem sekcji ‚Wigor’ jest powołanie Jarosława Gilgi na trenera kadry Polski w  jeździe szybkiej na łyżwach na IX Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Boise. 
Do Stanów Zjednoczonych Marta wylatuje z Warszawy 4 lutego wraz z trenerem i innymi zawodnikami z kadry polskiej.