Dwie bramki Daniela Ferugi zadecydowały o zwycięstwie GKS Jastrzębie w pierwszym tegorocznym sparingu. Podopieczni Jerzego Wyrobka pokonali w Świerklanach trzecioligowy Pniówek Pawłowice 2:1.

Po pierwszej połowie prowadzili rywale. W 56. minucie w polu karnym faulowany był Tomasz Copik. Jedenastkę pewnie wykorzystał wspomniany Feruga. Kilkanaście minut później ten sam zawodnik ładnym strzałem pokonał bramkarza Pniówka. Ciekawostką jest, iż w drugiej połowie na pozycji napastnika wystąpił Jacek Wiśniewski.

W meczu nie wystąpił awizowany wcześniej Michał Haftkowski, który nie pojawił się w Świerklanach.

28 stycznia 2009, Świerklany, 15:00
GKS Jastrzębie – Pniówek Pawłowice 2:1 (0:1)
0:1 Marcin Mazurek ’44
1:1 Daniel Feruga ’56 (karny)
2:1 Daniel Feruga ’74

GKS Jastrzębie: Paś (46. Widenka) – Edu (46. Kamiński), Staniek (46. Copik), Gill, Woźniak – Janeček, Feruga, Vávra, Wiśniewski, Wieczorek (46. Kostecki) – Smarzyński (46. Chrabąszcz).

Pniówek Pawłowice: Michałowski – Woniakowski, Goik, Mach, Bujok – Sikora, Mazur, Mazurek, Szczęsny, Przybyła. Grali także: Taraszkiewicz, Dudek, Idus, Ćmich, Franek.