Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższą środę, 11 lutego, do kina Centrum na ‚Walentynkową przerwę na…kino’. Seans rozpocznie się o godzinie 19.00 na małej sali kina.
 
Bohaterów ‚Kochanka’ Jean-Jacquesa Annaud przez większość  filmu oglądamy w łóżku w zaciemnionym pokoju. Zza okna dobiega gwar ruchliwej ulicy, ale odizolowani od świata kochankowie są skupieni wyłącznie na swojej namiętności.

Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku w Indochinach, ale czas i miejsce tak naprawdę nie mają tu dużego znaczenia. Obraz pokazuje dwoje ludzi, których dzieli właściwie wszystko – wiek, pochodzenie i narodowość i bardzo wiele łączy. Historia romansu nastolatki i bogatego Chińczyka obfituje w śmiałe sceny erotyczne. Miłosne uniesienia górują w ‚Kochanku’ nad dialogami i one są tu najważniejsze. Problemy społeczne, kwestie  moralne i wszelkie rozterki emocjonalne schodzą zdecydowanie na dalszy plan. Reżyser postanowiła skupić się na parze głównych bohaterów, nie rozbudowując zanadto wątków pobocznych i psychologii postaci.

Cena biletu wynosi 1 złoty.