Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza jeszcze w tym miesiącu na dwa spotkania autorskie. W najbliższy czwartek, 19 lutego, w Masnówce, odbędzie się spotkanie autorskie z Krystyną Śmigielską – autorką powieści dla dorosłych i dzieci.

Krystyna Śmigielska zadebiutowała w 2006 roku opowiadaniem ‚Zbieracz grzechów’. Jeszcze w tym samym roku nakładem Wydawnictwa Skrzat ukazała się jej powieść dla dzieci i młodzieży ‚Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią’, a rok później dla dorosłych ‚Ty to głupia jesteś!’. Na jej prozę składają się powieści pełne humoru, doskonale prowadzonej narracji i zgrabnie skomponowanej fabule.

Spotkanie z autorką rozpocznie się o godzinie 17.00.

Natomiast w Bibliotece Głównej 25 lutego o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie pt.: ‚Kryminał – gatunek globalny i wiedza lokalna – czyli gdzie jest trup’. Głównym bohaterem spotkania będzie autor powieści kryminalnych – Mariusz Czubaj.

Mariusz Czubaj jest antropologiem kultury. Wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jest także dziennikarzem  ‚Polityki’ oraz członkiem redakcji kwartalnika ‚Kultura Popularna’. Zadebiutował na początku 2008 roku. Wspólnie z Markiem Krajewskim – autorem poczytnych powieści kryminalnych związanych z Breslau w tytule – napisał ‚Aleję samobójców’. W ubiegłym roku (wraz z Wojciechem J. Bursztą i Marcinem Rychlewskim) zredagował książkę ‚Kontrkultura. Co nam z tamtych lat?’. W tym roku ukazała się jego najnowsza powieść: ’21:37′.