W Zespole Szkół nr 9 uroczyście powitano Martę Wullert – trzykrotną medalistkę IX Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w jeździe szybkiej na łyżwach. Marta powróciła do kraju z trzema medalami.

Marta Wullert, zawodniczka Sekcji Terenowej ‚Wigor’ od 7 do 14 lutego reprezentowała Polskę na IX Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w jeździe szybkiej na łyżwach w Boise w stanie Idaho w Stanach Zjednoczonych. Przygoda z olimpiadami zaczęła się już przed wylotem w Warszawie. Tam jastrzebianka wraz z innymi reprezentantami Polski złożyła przysięgę, a także odebrała olimpijską nominację od Ireny Szewińskiej. Na miejscu w Boise, Marta intensywnie przygotowywała się do zawodów, trenując na jednym z dwóch przygotowanych do tego lodowisk. W finale nasza zawodniczka zdobyła trzy medale-dwa złote na dystansach 770 i 1000 metrów oraz jeden brązowy na dystansie 1500 metrów. Marta miała wielu sportowych przeciwników, gdyż w każdym finale startowało po ośmiu zawodników. 
 

O swoim pobycie w Stanach Zjednoczonych zawodniczka opowiedziała właśnie podczas specjalnie zorganizowanego spotkania w szkole. W trakcie apelu zaprezentowała zdobyte medale, a także odebrała nagrody: od władz miasta otrzymała rower górski, a od Rady Rodziców pamiątkowy zegarek. – Zespół Szkół nr 9 staje się powoli szkołą sportową, gdyż co pewien czas słyszymy o wybitnych osiągnięciach uczniów. Gratuluję Marcie zdobytych medali, ale także tej niezapomnianej wycieczki do Stanów i zwiedzenia wielu ciekawych miejsc. Dwa złote medale i jeden brązowy to spektakularny sukces samej Marty, ale także i Zespołu Szkół nr 9 w tym jej nauczycieli i trenerów – zaznaczył prezydent miasta Marian Janecki. O samej organizacji Olimpiad Specjalnych opowiedział trener Marty, Jarosław Gilga, który w Stanach był także trenerem kadry. – Sam udział w zawodach to dla zawodnika duże przeżycie, zdobycie medalu to już szczyt marzeń. Marta spełniła to marzenie w każdej dyscyplinie, w której startowała – dodał trener Gilga.