Miejski Ośrodek Kultury oraz Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi zapraszają do Galerii Epicentrum na otwarcie wystawy wybranych prac 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Książki pt. ‚Czas’, a także na wykład kurator wystawy Alicji Słowikowskiej ‚Sztuka książki bez granic /cele – realizacje – projekty/’. Impreza odbędzie się 11 marca o godzinie 18.00.

Sztuka Książki jest jedynym tego rodzaju cyklicznym projektem w Polsce, od 1994 r. objętym patronatem Ministra Kultury. Promuje ona wszelką działalność w zakresie książki niekonwencjonalnej, w której słowo, forma i obraz stanowią integralną całość: od instalacji i obiektów książkowych, przez unikaty, książki autorskie, wydawnictwa eksperymentalne i niskonakładowe.

Od 1994 r. do 2008 r. zorganizowano 8 edycji i ponad 150 dużych zbiorowych wystaw książki i ilustracji w ważnych ośrodkach w kraju i zagranicą. Premierowa wystawa 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Książki odbyła się w Łodzi w 2006 r. Wędrując od ponad 2 lat odwiedziła Krosno, Wrocław, Lublin, Szczecin, Kielce, Gdynię, Warszawę, Chełmek, Płock, Mielec, Konin, Bremę (Niemcy) oraz Irlandię.

Na wystawie prezentowane są wybrane prace 32 artystów z 11 krajów: Polski, USA, Danii, Holandii, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Litwy, Słowacji, Indii, Kanady.