Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie oraz trener Jacek Chrabański zostali laureatami Złotych Jastrząbków. Uroczysta gala odbyła się w czwartek 12 marca w Domu Zdrojowym, gdzie przedstawiciele władz miasta wręczyli nagrody najlepszym sportowcom i trenerom, którzy zasłużyli się w ubiegłym roku dla Jastrzębia Zdroju.

Na początek zaproszonych gości rozbawił słynny kabaret ‚Paranienormalni’. Artyści wykonali najciekawsze skecze ze swojego repertuaru. Nie zabrakło między innymi popularnej ‚Mariolki’, która niektórych doprowadziła do łez. Po występie kabaretu nadszedł czas na część oficjalną.

– Miło nam po raz kolejny gościć w Domu Zdrojowym tylu utalentowanych sportowców i ich trenerów. To właśnie dzięki Wam o naszym mieście głośno jest w całym kraju, a coraz częściej i w świecie, za co bardzo w imieniu swoim, ale także każdego dumnego jastrzębianina dziękuję. Można powiedzieć, że Jastrzębie sportem słynie – powiedział prezydent miasta Marian Janecki.

Wpierw wyróżnieni zawodnicy jastrzębskich klubów odebrali nagrody pieniężne oraz pamiątkowe dyplomy. Następnie na scenie Domu Zdrojowego pojawili się ich trenerzy. Kulminacją gali było jednak to, na co wszyscy oczekiwali – wręczenie Złotych Jastrząbków.

Statuetki Złotych Jastrząbków trafiły w ręce zawodników Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS Jastrzębie oraz do trenera drużyny Jacka Chrabańskiego. Drużyna dzięki treningom i wytężonej pracy awansowała do ekstraligi Polskiej Ligi Hokeja.

Konkurs ‚Złoty Jastrząbek’ jest imprezą cykliczną, odbywającą się zazwyczaj z początkiem nowego roku. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego zawodnika oraz trenera. Nagroda główna to właśnie ‚Złoty Jastrząbek’ wykonany przez artystę plastyka -Zbigniewa Murę

Łączna pula nagród wyniosła 250 000 złotych.

Wyróżnienia i nagrody pieniężne:

Drużyny:

MKS Jastrząb
LKS Zryw ‚Bzie’
Sekcja Pływacka H2O
UKH ‚Białe Jastrzębie’
JK Tenisa Stołowego
Klub Judo ‚Koka’
UKS ‚Pionier’
KDP ‚Nautilus’

Trenerzy:

Klub Judo ‚Koka’

Robert Radlak oraz Mateusz Klimek za zajęcie przez: Magdalenę Duszyńską I miejsca oraz III miejsca Patryka Godka podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

MKS ‚Jastrząb’ 

Genowefa Krajewska za awans drużyny do ekstraligi baseballa

UKS ‚Pionier’

Zbigniew Wiczyński za awans do Drużynowych MP Juniorów
Jiri Hrtanek za awans do Drużynowych MP Juniorów

JKH GKS Jastrzębie

Daniel Czubiński za awans hokeistów do ekstraligi PLH
Jacek Chrabański za awans hokeistów do ekstraligi PLH

LKS ‚Zryw’ Bzie

Adrian Gross za awans piłkarzy do klasy ‚B’

UKH ‚Białe Jastrzębie

Marek Kozyra za zajęcie przez hokeistki II miejsca w PLH

Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego

Zdzisław Felski za zajęcie przez zawodników III miejsca w OOM

KDP ‚Nautilus’

Krzysztof Radomski za zajęcie przez zawodników II miejsca w MŚ oraz zajęcie I miejsca w rywalizacji sportowej w ramach Klubowego Pucharu Polski.
                                                   
Galeria zdjęć