Od ważnego zwycięstwa w Opolu rozpoczęli tegoroczne rozgrywki ligowe piłkarze GKS Jastrzębie. Podopieczni Jerzego Wyrobka wygrali przy Oleskiej 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył niezawodny Robert Żbikowski.

Spotkanie nie przyniosło spodziewanych emocji. Dominowała twarda walka, która charakteryzuje rozgrywki zaplecza ekstraklasy. W pierwszej połowie przewagę osiągnęli jastrzębianie, którzy udokumentowali ją golem. Jak się później okazało – na wagę zwycięstwa. Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze, ale bardzo dobrze spisała się wzmocniona w okresie przerwy zimowej linia defensywna naszej ekipy. Zadowoleni z wyniku podopieczni Jerzego Wyrobka ograniczyli się do groźnych kontrataków. Zwycięstwo przy Oleskiej to druga w tym sezonie wygrana z Odrą Opole. W sierpniu GKS pokonał ten zespół na Stadionie Miejskim 2:0. Za tydzień jastrzębianie zmierzą się z niespodziewanym pogromcą Podbeskidzia Bielsko-Biała, Wartą Poznań.

14 marca 2009, Opole, 17:00
Odra Opole – GKS Jastrzębie 0:1 (0:1)
0:1 Robert Żbikowski ’23