W miniony weekend 14 i 15 marca w Domu Zdrojowym odbył się finał akcji ‚Jedna przed nami droga’, prowadzonej przez Centrum Kultury Niezależnej ‚Pozytywka’ przy współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej, Miejską Biblioteką Publiczną, Urzędem Miasta oraz  Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Już od miesiąca promowano artystyczną twórczość niepełnosprawnych, uczęszczających do WTZ poprzez wernisaż i stałą ekspozycję wystawy w bibliotece. W miniony weekend w Domu Zdrojowym miał miejsce się finał projektu.

Program finału podzielono na dwa etapy: sobotni i niedzielny. W sobotę, 14 marca wszyscy chętni bawili się przy muzyce zespołów: ‚Kurczak’, ‚Rise Up’, a gwiazdą wieczoru był rodzimy zespół ‚Skampararas’. Drugiego dnia, w niedzielę akcja ‚Jedna przed nami droga’ miała zupełnie inny charakter. W sali Domu Zdrojowego eksponowano piękne prace podopiecznych WTZ. – Kiedyś obiecałem, że będę organizował co rok ich wystawy. Wtedy obietnicy nie dotrzymałem, ale teraz będzie inaczej – mówi Staszek, jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia. Na scenie wystąpili tego dnia bohaterowie akcji: dzieci z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego i uczestnicy WTZ, którzy zaprezentowali swoje umiejętności teatralne. Na zakończenie programu zagrał zespół Miles Away, który łagodnymi brzmieniami pożegnał wszystkich zebranych.
 
Niepełnosprawni żyją blisko każdego z nas. Teoretycznie nie jest to fakt specjalnie zaskakujący, ale okazuje się, że tak naprawdę niewiele wiemy na ich temat. Wciąż traktuje się niepełnosprawnych z pewnym dystansem, czasem nietaktownie. Społeczeństwo, pomimo wszystkich podejmowanych prób integracji, nadal boi się niepełnosprawnych, którzy są odtrącani społecznie. I pomimo ich bliskości w naszym otoczeniu nie potrafimy dostrzec tego, że są nie mniej wyjątkowi, niż zdrowe osoby.