‚Shamrock – dotyk Irlandii’ – pod takim tytułem w środę 18 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej obchodzono  Dzień Świętego Patryka.  Imprezie towarzyszyły warsztaty rzemiosła celtyckiego. Zgromadzeni goście zobaczyli prezentację multimedialną przygotowaną przez stowarzyszenie Celtica. Rozstrzygnięte zostały również konkursy: plastyczny ‚Irlandzkie inspiracje’ i czytelniczy: ‚Kocham Cię jak Irlandię’ .

 

 Głównym punktem wieczoru był koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu zespołu Carrantouhill.  Grupa istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na ‚celtyckich korzeniach’. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem, hol Miejskiej Biblioteki Publicznej był wypełniony po brzegi.

 

 

Na ten wieczór przewidziano także wernisaż wystawy fotografii ‚Moja Irlandia’  autorstwa Krzysztofa Millera. Zdjęcia są efektem pierwszego pobytu autora na zielonej wyspie i jego fascynacją pięknym irlandzkim krajobrazem, a przede wszystkim spotkanymi tam ludźmi. Cykl ‚Moja Irlandia’ powstał w Dublinie oraz Galway w 2006 roku.

 

Przedsięwzięcie zostało współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Jastrzębie Zdrój.

Galeria zdjęć