Tłumnie przybywając na koncert ‚Santo Subito’ w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk jastrzębianie uczcili pamięć o Janie Pawle II. Koncert odbył się 2 kwietnia w kościele pw. NMP Matki Kościoła.

To już cztery lata, od kiedy nie ma z nami Ojca Świętego Jana Pawła II. Czas upływa szybko, lecz pamięć o Karolu Wojtyle w sercach Polaków jest wciąż żywa.

 – Jesteśmy w okresie Wielkiego Postu, czyli czasie zadumy. Wszyscy dobrze wiemy, jak ważny był dla nas Ojciec Święty, ile znaczył w życiu każdego człowieka, jak wiele zrobił dla Polski. Przeżyjmy zatem słuchając tych pieśni jeszcze raz cud jego wspaniałego pontyfikatu – powiedział na otwarcie koncertu ksiądz Marek Szkudło.

‚Śląsk’ występ rozpoczął od średniowiecznej polskiej pieśni ‚Gaude Mater Polonia’. Nie zabrakło także ‚Bogurodzicy’ i ‚Barki’ – ulubionej pieśni papieża, która w ostatnie dni Jego życia oraz po śmierci stała się hymnem Polaków.

‚Santo Subito’ to cykl koncertów, podczas których zespół Śląsk wykonuje narodowe pieśni i ulubione utwory Jana Pawła II. Koncert w Jastrzębiu był jedyną tego rodzaju uroczystością w regionie, przygotowaną w rocznicę śmierci papieża. Organizatorami koncertu byli: Urząd Miasta Jastrzębie Zdrój oraz parafia NMP Matki Kościoła.