‚Zamek w Jastrzębiu Górnym oraz inne obrazy, grafiki, almanachy i hafty’ to tytuł najnowszej wystawy Brygidy Simka. Wernisaż wystawy odbędzie się w galerii ‚Da Vinci’ w czwartek 16 kwietnia.

 

Brygida Simka to autorka różnych form plastycznych: rysunków, grafik, akwarel, pasteli, a w szczególności malarstwa olejnego. Uczestniczy w wystawach, konkursach oraz plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoje wewnętrzne przeżycia i refleksje wyraża w poezji. Jej wiersze znalazły się na stronach almanachów poetyckich oraz antologii współczesnej. Zajmuje się także ceramiką artystyczną przedstawianą na międzynarodowych wystawach w Czechach, prezentowaną również na licznych wystawach w kraju.

 

Specjalizuje się w koronkach koniakowskich, haftach kaszubskich i krzyżykowych. Na wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu Zdroju namalowała nieistniejący obecnie zamek w Jastrzębiu Górnym (wyburzony w latach 70), w pobliżu którego mieszkała. Obraz jest wyrazem fascynacji i próbą wyrażenia malowniczego klimatu zamku.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18.00

Galeria ‚Da Vinci’ mieści się w filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Witczaka 3a.

Wystawa prezentowana będzie w Galerii ‚Da Vinci’ do 30 kwietnia.