Honorowe krwiodawstwo było głównym tematem spotkania zorganizowanego w czwartek, 16 kwietnia, w Urzędzie Miasta. Udział w nim wzięli m.in. dyrektorzy i nauczyciele jastrzębskich szkół, a także przedstawiciele jastrzębskiego koła Polskiego Czerwonego Krzyża.
Zebranych gości przywitał Andrzej Kinasiewicz, koordynator akcji oddawania krwi w placówkach oświatowych.

– Cieszy nas bardzo, że wszystkie jastrzębskie szkoły ponadgimnazjalne przystąpiły już do akcji krwiodawstwa. Krwiodawstwo promowane jest także w szkołach podstawowych i gimnazjach, mimo iż uczniowie tych szkół nie mogą jeszcze oddawać krwi. Ważna jest jednak promocja idei krwiodawstwa już od najmłodszych lat. Bo oddawanie krwi musi stać się nawykiem – zaznaczył Andrzej Kinasiewicz

Podczas spotkania gościom zaprezentowano film, w którym różni bohaterowie opowiadali o tym, jak ważna jest krew, a także jak często niestety brakuje jej do transfuzji.
Na zakończenie wręczano pamiątkowe medale ‚Twoja Krew Ratuje Życie’ przyznawane za szczególne zaangażowanie w realizację programu aktywizującego lokalne środowiska społeczne do działań związanych z honorowym krwiodawstwem Polskiego Czerwonego Krzyża.