W naszym mieście gości delegacja z francuskiego Tourcoing. W poniedziałek, 20 kwietnia, grupa odwiedziła Urząd Miasta, gdzie spotkała się z prezydentem Marianem Janeckim.

Podczas wizyty w Jastrzębiu Zdroju goście będą mieli okazję zapoznać się z historią naszego miasta, którą przybliży Jarosław Mrożkiewicz, a także odwiedzić Park Zdrojowy z budynkami pouzdrowiskowymi, zobaczyć pomnik ‚Porozumienia Jastrzębskiego’ przy kopalni Zofiówka oraz inne zabytkowe obiekty.

Młodzież z Francji wraz z opiekunami: Dominique Bernard, odpowiedzialnym za wymianę szkolną i Jean-Pierre Collado, prezesem Biura Wymian Międzynarodowych przyjechała do Polski 12 kwietnia. Goście razem z kolegami z Zespołu Szkół nr 1 zwiedzili Warszawę, a następnie udali się na trzy dni na Litwę, odwiedzając m.in.: Wilno, Troki i Soleczniki.

18 kwietnia do młodzieży dołączyli kolejni przedstawiciele Tourcoing: Annie Houttemane, radna miejska zajmująca się stosunkami międzynarodowymi, Christie Lejeune, wiceprezes Biura Wymian Międzynarodowych oraz Van Nedervelde, dyrektor Liceum Sacré Coeur. Delegacja zwiedziła klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie oraz uczestniczyła w spotkaniu dyrektorów szkół z Polski, Czech i Francji na moście granicznym w Cieszynie.