Polska biega to akcja mająca na celu zachęcenie Polaków do zmiany trybu życia na zdrowy i aktywny, a organizatorzy przekonują, że bieganie jest najbardziej dostępną i najprostszą formą sportu amatorskiego. W tym roku sztafeta odbędzie się w dniach od 5 do 10 maja. Ostatniego dnia zawita także do naszego miasta.

Cztery drużyny sztafety wystartują 5 maja z miejscowości Piątek, uznawanej za geograficzne centrum Polski. Do Jastrzębia przybiegnie drużyna zmierzająca do Cieszyna. W skład sztafety wchodzą entuzjaści biegania – znane osób świata mediów, sportu i filmu.

Trasa sztafety w naszym mieście przebiegać będzie przez ulice:  Powstańców Śl, Gagarina, Rybnicką, Pszczyńską, Al. Piłsudskiego, Harcerską (postój na Stadionie Miejskim), Al. Piłsudskiego oraz ulicą Cieszyńską.
Na Stadionie Miejskim biegaczy powitają władze miasta. Będzie to okazja do przekazania przez sztafetę upominku, wręczenia biegaczom dyplomów, dokonania wpisu do pamiątkowej księgi oraz wspólnego zdjęcia.
Ze Stadionu wspólnie z biegaczami wystartować mogą mieszkańcy naszego miasta. Metę dla nich zaplanowano na ul. Cieszyńskiej obok zjazdu do Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

Sztafeta zjawi się w Jastrzębiu Zdroju w niedzielę 10 maja o godzinie 10.00