Piosenki i wiersze Ludwika Jerzego Kerna były inspiracją tegorocznego V Regionalnego Integracyjnego Festiwalu Poezji Dziecięcej ‚Wesołe strofy’. Festiwal skierowany do uczniów szkół specjalnych i integracyjnych odbył się w miniony wtorek 28 kwietnia w kinie ‚Centrum’.

Każdego roku festiwal odbywa się pod patronatem autora poezji dziecięcej. W 2005 roku inscenizowano twórczość Jana Brzechwy, w 2006 inspiracją były wiersze Juliana Tuwima, w 2007 roku bohaterką była Ewa Szelburg-Zarembina, z kolei w roku ubiegłym w festiwalu osobiście udział wzięła poetka dziecięca Wanda Chotomska.

W tym roku uczniowie prezentowali taniec, piosenki, inscenizacje lub inne formy artystyczne inspirując się wierszami Ludwika Jerzego Kerna – poety, tekściarza, ulubieńca dzieci, który został między innymi mianowany przez nie kawalerem ‚Orderu Uśmiechu’. Na scenie pojawiło się około 70 niepełnosprawnych dzieci. Na zakończenie zatańczył zespół ‚S.M.S. CREW’ z Katowic, który zaprezentował technikę tańca break dance.

Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół nr 10 im. ks. prof. Józefa Tischnera przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.