Laureaci ‚Konkursu o indeks’ z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego mają już zapewnione miejsce na pierwszym roku studiów w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. Indeksy przyszłym słuchaczom zostały wręczone 30 kwietnia w Urzędzie Miasta. Do tegorocznej, szóstej już, edycji konkursu przystąpiło 140 uczestników.

Pierwszy etap odbywał się w szkołach ponadgimnazjalnych. Oprócz Jastrzębia Zdroju o indeks NKJO walczyła młodzież ze szkół w Żorach, Raciborzu, Rybniku, Gliwicach i Wodzisławiu Śląskim – wyjaśniła Dobrosława Czop, dyrektor placówki.

Następnie uczniowie wyłonieni na podstawie wyników tego etapu eliminacji rywalizowali w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. W konkursie z języka angielskiego najlepsi okazali się: Katarzyna Skowron, Wojciech Frydrych, Patryk Pierzchała i Roksana Redlin. Indeks z języka niemieckiego wywalczyli: Klaudia Bartocha, Agnieszka Swoboda i Thomas Bizoń. W konkursie z języka francuskiego zwycięzcami zostali: Stella Górny, Patrycja Pietrzykowska, Justyna Kozłowska i Justyna Mandat.

Do nauki w jastrzębskim Kolegium zachęcał młodzież prezydent miasta Marian Janecki.

– Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych to przede wszystkim fachowa kadra, dobre warunki dydaktyczne i wiele ciekawych imprez. To wszystko stwarza odpowiedni klimat do nauki – podkreślił prezydent.