Także do Jastrzębia Zdroju dobiegła sztafeta akcji Polska Biega. Uczestnicy wbiegli do miasta od strony Żor. Trasa biegu prowadziła przez ulice: Powstańców Śl, Gagarina, Rybnicką, Pszczyńską, Al. Piłsudskiego oraz ulicą Cieszyńską.

Na różnych etapach trasy do biegaczy dołączali członkowie Klubu Biegacza MOSiR, uczniowie szkół oraz przedszkolaki. Długość trasy, którą miał do pokonania każdy z zawodników, była uzależniona od jego wieku i wytrzymałości.

Na Stadionie Miejskim biegaczy powitał prezydent miasta. Była to okazja do przekazania przez sztafetę upominku, wręczenia biegaczom dyplomów, dokonania wpisu do pamiątkowej księgi oraz wspólnego zdjęcia. Postój w Jastrzębiu trwał 15 minut.
Polska biega to akcja mająca na celu zachęcenie Polaków do zmiany trybu życia na zdrowy i aktywny. W tym roku sztafeta odbyła się w dniach od 5 do 10 maja. W ramach akcji cztery drużyny sztafety wystartowały 5 maja z miejscowości Piątek, uznawanej za geograficzne centrum Polski. Do Jastrzębia przybiegła drużyna zmierzająca do Cieszyna.

Galeria zdjęć