Radosną niespodziankę sprawił Patryk Kaliński wszystkim sympatykom judo w Jastrzębiu. Zawodnik Koki Jastrzębie w niedawno zakończonej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kielcach wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 66 kg.

Patryk Kaliński przeszedł jak burza przez eliminacje wygrywając swoje walki. W walce dającej możliwość uczestniczenia w finale uległ jednak Karolowi Kurzej (AKS Strzegom) co sprawiło, że Patryk mógł walczyć tylko o brązowy medal. Swoją szanse wykorzystał w walce o brązowy medal w której pokonał Patryka Boguckiego (UKS Siódemka Sochaczew).

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży uczestniczyli także Mariusz Rejmoniak, który w zajął ostatecznie VII miejsce w kategorii wagowej do 73 kg oraz Aleksandra Langiewicz, która zajęła V miejsce w kategorii wagowej do 57 kg.

Dobra postawa zawodników Koki Jastrzębie zaowocowała powołaniami na Puchar Europy, który odbędzie się w Szczyrku w dniach 23-24 maja 2009 r.