W minioną niedzielę, 10 maja w Parafii NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbył się koncert zespołu ‚Fioretti’. Do Jastrzębia przyjechało sześciu braci kleryków z Wyższego Seminarium Ojców Franciszkanów z Krakowa.

Franciszkański zespół ‚Fioretti’ działa już 41 lat. ‚Był rok 1968 – czytamy na stronie internetowej zespołu. – W Danii budowano Legoland, a wojna w Wietnamie sięgała swojego niechlubnego apogeum. Rodziły się wielkie gwiazdy muzyki rockowej: The Beatles, Rolling Stones, czy też Deep Purple. W tym klimacie wyrosło także ‚Fioretti’, jednak bardziej z potrzeby serca niż w odpowiedzi na rzeczywistość spoza klasztornego muru’.
W zespole występują młodzi zakonnicy, studiujący w seminarium duchownym w Krakowie. W repertuarze zespół ma utwory oparte na tekstach i muzyce znanych kompozytorów i poetów, również franciszkanie są autorami wielu piosenek, do których sami napisali słowa i skomponowali muzykę.

Zespół koncertuje w Polsce i za granicą, występowali we Francji, krajach Beneluksu, we Włoszech oraz krajach Europy Wschodniej. Śpiewali dla Ojca Świętego Jana Pawła II w czasie jego czwartej i piątej pielgrzymki do Polski. W dorobku ‚Fioretti’ ma kilkanaście nagranych kaset oraz kilka płyt CD.