Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany w ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, zainicjowanej przez Fundację ABCXXI. Biblioteka przygotowała na to ‚doroczne święto czytania’ wiele atrakcji.

Obchody Tygodnia Czytania Dzieciom rozpoczną się w niedzielę 31 maja w Parku Zdrojowym o godzinie 15.00. Tego dnia park zamieni się w baśniowe miejsce, w którym najmłodsi czytelnicy spotkają bohaterów najpiękniejszych bajek i posłuchają opowieści o nich.

Natomiast 1 czerwca w Dzień Dziecka w bibliotece odbędzie się Finał II Biennale Sztuki Dziecka ‚Radość czytania – radość tworzenia’. Codziennie od 1 do 5 czerwca zaproszeni goście – logopedzi, sportowcy, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, kominiarze, prokuratorzy – będą czytali dzieciom.

 Imprezą zamykającą obchody VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Jastrzębiu Zdroju będzie Wielki Finał w Parku Zdrojowym 6 czerwca. W programie m.in. konkursy, zajęcia plastyczne, zabawy oraz najbardziej efektowne wydarzenie czyli inscenizacja bajki ‚Co się stało z Mają?’ w wykonaniu bibliotekarzy i przedstawicieli innych placówek kulturalnych oraz władz miasta. Dzięki uprzejmości Międzygminnego Związku Komunikacyjnego od 1 do 5 czerwca udekorowane ‚Bajkobusy’ będą kursowały na swoich trasach. Natomiast 6 czerwca bajkowe autobusy dowiozą z wyznaczonych przystanków najmłodszych czytelników oraz ich opiekunów do Parku Zdrojowego na Wielki Finał.