Goście z Niemiec, Portugalii, Czech, Rumunii, Węgier, Bułgarii, Słowenii i Turcji odwiedzili dziś, tj. 4 czerwca jastrzębski Urząd Miasta.
 Miłych gości w imieniu prezydenta miasta powitał sekretarz miasta Grzegorz Dulemba.

Po małym poczęstunku uczniowie obejrzeli film o Jastrzębiu, a także zwiedzili budynek urzędu.
 Uczniowie i ich opiekunowie przyjechali po Polski w związku z realizacją w ramach programu Comenius projektu pt. Jedna Europa – Wiele Kultur’. Polskim partnerem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 1.
Goście przyjechali do Polski w niedzielę. Podczas pobytu wzięli udział w szkolnym festynie, warsztatach tanecznych oraz wyjechali do Wieliczki i Krakowa, a także na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Czeka ich jeszcze pożegnalny bal z polskimi przysmakami.

Produktami końcowymi tego roku realizacji projektu mają być film o niepublikowanej nigdzie legendzie, książki oraz kalendarz.

Realizacja projektu ma służyć integracji i poznaniu kultury innych narodów. My przygotowaliśmy film o Utopcu z Ławczoka, przewodnik po zabytkach kultury i architektury śląskiej, książkę kucharską z daniami regionalnymi, a także kalendarz, w którym wystąpili uczniowie – mówi Mariola Zych, dyrektor SP 1.