I Liceum Ogólnokształcące obchodzi w tym roku 45. urodziny. Uroczystości z tej okazji odbyły się w piątek, 5 czerwca.

Rozpoczęły się Mszą Św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, a następnie w auli ZS nr 1 zaproszonych gości przywitała dyrektor szkoły, Lidia Wachowiec: – 45 lat to piękny jubileusz. To wiele lat wytężonej pracy pedagogów, wiele sukcesów, powodów do dumy, wiele wydarzeń i wiele splatających się losów ludzkich.

Uroczystość była okazją do wręczenia kryształowych i srebrnych medali jubileuszowych osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju szkoły.

Nie zabrakło także podziękowań dla byłych dyrektorów, nauczycieli, pedagogów oraz absolwentów.
Kieruję podziękowania dla dyrektorów i pedagogów, którzy kreatywną postawą, zaangażowaniem i talentem wychowawczym przyczynili się do wychowania rzeszy młodych ludzi.
Dziękuję również nauczycielom za wdrażanie wartości patriotycznych, tolerancji, poszanowania innych i wrażliwości społecznej
mówiła Lidia Wachowiec.

Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie i absolwenci ZS nr 1. W ciekawy sposób przedstawili oni historię miasta i szkoły, Nie zabrakło również fragmentów wierszy i piosenek takich autorów jak W. Szymborska, Z. Herbert, J. Kaczmarski, czy G. Turnau. Zgromadzeni goście mogli zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego i nowoczesnego, a także wysłuchać popisu beat box’u.

Prezydent Marian Janecki życzył nauczycielom, aby ze swojej pracy mieli tylko satysfakcję i z uśmiechem przychodzili do szkoły, a uczniom pogratulował udanej uroczystości:
Ukłon wobec uczniów, artystów szkoły. W interesujący sposób pokazaliście historię Polski, miasta i szkoły. Bardzo ciekawe, przemyślane przedstawienie.

Zebrani goście mieli także okazję do zwiedzania szkoły. I liceum Ogólnokształcące powstało w 1964 roku, od tego czasu mury szkoły opuściło 5486 absolwentów.