W pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w 1. lidze GKS Jastrzębie zremisował w Otwocku z miejscowym Startem 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy pod koniec pierwszej połowy uzyskał Krzysztof Kuźmińczuk. Gola dla Gieksy w 71. minucie zdobył niezawodny Robert Żbikowski.

W drugiej parze GKP Gorzów rozgromił we Wrocławiu Ślęzę 5:0, czym praktycznie zapewnił sobie utrzymanie na pierwszoligowym froncie.

Pierwsza połowa w wykonaniu gości nie mogła napawać optymizmem. Więcej z gry miał zespół z Otwocka, co potwierdził w 44. minucie spotkania gol Krzysztofa Kuźmińczuka. Wcześniej zagrożenie pod bramką Jakuba Kafki stworzyli Bartosz Bobrowski oraz Christian Okafor-Agu. Po zmianie stron jasne się stało, że aby osiągnąć korzystny rezultat podopieczni Jerzego Wyrobka muszą ruszyć do bardziej zdecydowanych ataków. Swoich szans strzałami z daleka próbowali Daniel Feruga oraz Jaroslaw Wieczorek – niestety nieskutecznie. Kolejna akcja mogła przynieść powodzenie, jednak strzał Witolda Wawrzyczka trafił w jednego z zawodników GieKSy. Dwie zmiany przeprowadzone przez Jerzego Wyrobka stały się zwiastunem większego zagrożenia pod bramką otwocczan. Najpierw swojej szansy nie wykorzystał Jacek Wiśniewski, który będąc sam na sam z Dawidem Bułką przegrał pojedynek. Chwilę później było już 1:1. Niezawodny Żbiku posłał piłkę do siatki, czym uszczęśliwił około 50-osobową grupę kibiców z Jastrzębia. W kolejnych minutach spotkania gra się nieco uspokoiła. Ostateczny cios w doliczonym czasie gry mógł zadać Jacek Wiśniewski, jednak drugą sytuację sam na sam wybronił bramkarz Startu – Dawid Bułka.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w najbliższy piątek o godzinie 17:00. Zarząd klubu informuje, że karnety które obowiązywały w trakcie sezonu tracą ważność, a cena biletów na to spotkanie będzie wynosiła 8 złotych dla wszystkich kibiców (również dla pań).

9 czerwca 2009, Otwock, 17:00
Start Otwock – GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)
1:0 Krzysztof Kuźmińczuk ’44
1:1 Robert Żbikowski ’71

GKS Jastrzębie: Jakub Kafka – Bartosz Woźniak, Jacek Wiśniewski, Witold Wawrzyczek, Witold Cichy – Marcin Bednarek, Tomasz Copik (46. David Gill), Jarosław Wieczorek, Daniel Feruga (69. Mariusz Adaszek) – Krzysztof Kukulski (69. Kamil Kostecki), Robert Żbikowski.

Start Otwock: Dawid Bułka – Bartosz Bobrowski, Norbert Jędrzejczyk, Adam Warszawski, Tomasz Karaś – Sebastian Kęska, Łukasz Wysocki (64. Piotr Sobótka), Krzysztof Kuźmińczuk (88. Łukasz Choiński), Piotr Stańczuk – Christian Okafor-Agu, Uzoma Christian Luke (90. Piotr Augustyniak).

żółte kartki: Christian Okafor-Agu, Piotr Stańczuk, Piotr Sobótka, Norbert Jędrzejczyk – Krzysztof Kukulski.
sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).
widzów: 2.000.