Myślisz o założeniu własnej firmy, ale gubisz się w przepisach i wymaganych do wypełnienia formularzach? 25 czerwca w siedzibie rybnickiego Oddziału ZUS, podobnie jak w pozostałych oddziałach w Polsce, w odbędzie się szkolenia dla przedsiębiorców z zakresu rejestracji działalności gospodarczej w tzw. ‚jednym okienku’.

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wprowadziła w życie możliwość rejestrowania firm wyłącznie w urzędzie gminy. Poprzez ograniczenie liczby składanych wniosków i zmniejszenie liczby odwiedzanych przy tym instytucji nowe przepisy miały skrócić i ułatwić procedurę zakładania działalności gospodarczej. Okazuje się jednak, że wiele osób ma kłopot z poprawnym wypełnieniem dokumentów, a wyjaśnianie błędów niepotrzebnie wydłuża procedurę.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, Zakład Ubezpieczeń Społecznych  organizuje 25 czerwca o godz. 10 otwarte szkolenie. Eksperci Zakładu, a także specjaliści z urzędów gmin i urzędów skarbowych wyjaśnią wszystkie wątpliwości dotyczące zakładania firm oraz ich zawieszania/odwieszania, a także zasad rozliczania i dokumentowania. 

Uczestnicy szkolenia otrzymają bezpłatne materiały informacyjne, będą mogli również indywidualnie skonsultować się ze specjalistami. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie otrzymają hasło upoważniające do bezpłatnego korzystania przez dwa tygodnie z serwisu internetowego Gazety Prawnej.

Szkolenia odbędzie się w siedzibie Oddziału ZUS w Rybniku, przy ul. Jankowickiej 13. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są telefonicznie pod nr 032 4391 146.

Beata Kopczyńska
Rzecznik prasowy
Oddziału ZUS w Rybniku