Duży sukces odnieśli zawodnicy Klubu Wysokogórskiego z Jastrzębia Zdroju podczas mistrzostw Polski juniorów w wspinaczce skałkowej, które w miniony weekend obyły się w Tarnowie. Jastrzębianie zdobyli podczas tej imprezy siedem medali.

Podobnie jak to było niedawno w trakcie zawodów o Puchar Polski najlepiej spisały się juniorki młodsze. Tytuł mistrzowski wywalczyła Patrycja Gawlas, a brązowy medal zdobyła Patrycja Nalepa. Jej siostra Dominika ukończyła zawody na piątym miejscu. W gronie juniorów młodszych wyśmienicie spisał się Szymon Tkacz, który został wicemistrzem kraju. Warto dodać, że po eliminacjach Szymon zajmował odległą siódmą lokatę. Doskonały występ w finale sprawił, że awansował na drugie miejsce.

Brązowe medale w rywalizacji juniorów wywalczyli Karolina Kozera i Dawid Herman. Tuż za podium w tej kategorii wiekowej uplasował się Kamil Mazur. Kolejny brąz dla jastrzębskiego klubu zdobyła Angelika Miśkowska, która występuje kategorii młodziczek. Wszystkie te medale podopieczni trenera Macieja Kłopotka zdobyli w konkurencji prowadzenia. Dodatkowo w konkurencji na czas swój drugi brązowy medal podczas tarnowskich mistrzostw wywalczyła Karolina Kozera.