Stowarzyszenie Gondola i Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi, Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim, zapraszają na Śląską Letnią Akademię Filmową.
Śląska Letnia Akademia Filmowa to cykliczna impreza plenerowa, odbywająca się w tym roku już po raz czwarty. Poprzednie edycje organizowane były w Wodzisławiu Śląskim. W tym roku, dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta w Jastrzębiu Zdroju, Akademia odbędzie się w Parku Zdrojowym.

Śląska Letnia Akademia Filmowa to cztery wieczory (2 i 23 lipca oraz 13 i 27 sierpnia), w trakcie których prezentowane będą niezależne produkcje filmowe – polskie i czeskie. Organizatorzy nawiązali współpracę ze szkołą filmową w Zlínie, dzięki czemu zaprezentowane zostaną filmy czeskich studentów, dotąd w Polsce niewyświetlane. Polskie produkcje wyświetlane będą dzięki współpracy z festiwalem Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego.
Ponadto, przy pierwszym i przy ostatnim seansie, odbędą się dwa koncerty. Jako pierwszy, zagra młody, niezwykle żywiołowy zespół – funk4fun z Raciborza. Na zakończenie wystąpi czeska grupy allSKApone’s z Karviny – równie energetyczna formacja, grająca muzykę ska, reggae.
Pierwsza impreza w ramach Śląskiej Letniej Akademii Filmowej, odbędzie się już wkrótce – w czwartek, 2 lipca. Początek o godzinie 19.30 – zagra wtedy właśnie zespół funk4fun. Po koncercie, odbędą się projekcje trzech filmów – Próba mikrofonu, Kawałek nieba i Próba marzeń.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny!
Planowo, wszystko odbywać się będzie w plenerze – w Parku Zdrojowym, przed muszlą koncertową. W razie niepogody w sali widowiskowej Domu Zdrojowego.
Organizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Gondola i Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi, Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jastrzębiu Zdroju, festiwalem Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego, czeską Szkołą Filmową w Zlínie i Jednoroczną Policealną Szkołą Edukacji Innowacyjnej.

Szczegółowy program imprezy