Ulicami naszego kraju jedzie XI Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski im. Jana Pawła II. Jak co roku, silną reprezentację stanowią członkowie i sympatycy Jastrzębskiego Klubu Abstynenta ‚Arka’.

1 lipca spotkali się w Parku Zdrojowym, a następnie wraz z pozostałymi miłośnikami dwóch kółek ruszyli w trasę, by w ten sposób promować zdrowy tryb życia i pokazać, że warto żyć bez alkoholu. W zależności od pogody, raz w palącym słońcu, innym razem w strugach deszczu będą przemierzać Polskę. Kolarzy powitali prezydent miasta Marian Janecki oraz Magdalena Ostaszewska-Wdowiak, pełnomocnik prezydenta do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych.

– Po raz trzeci witamy was w Jastrzębiu. Życzę wszystkiego dobrego, wytrzymałości w nogach i pogody, by trasa sprawiała wam przyjemność – powiedziała pani pełnomocnik.

 Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka ‚Tęcza’, a jego pomysłodawcą i komandorem Marian Niewiadomski.

Przemierzanie Polski to niezwykła podróż. Poznajemy piękne ojczyste tereny, ale także i wielu nowych przyjaciół. A to wszystko robimy w imię naszego papieża Jana Pawła II – dodał Marian Banaś, jeden z uczestników rajdu, a także zastępca komandora rajdu.