Jak co roku w okresie wakacyjnym Kościół Ewangelicko-Augsburski organizuje koncerty muzyki organowej i kameralnej. W tym roku pierwszy koncert odbędzie się w niedzielę, 19 lipca.

Te piękne i wyjątkowe koncerty na stałe wpisały się już w kalendarz imprez organizowanych przez Kościół Ewangelicko – Augsburski. Podczas pierwszego koncertu zagrają: Urszula Jasiecka-Bury, na organach i klawesynie oraz Mariusz Bury na gitarze klasycznej i teorbie.

Urszula Jasiecka-Bury ukończyła katowicką Akademię Muzyczną w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego oraz w klasie klawesynu prof. Marka Toporowskiego. Studiowała także w Brukseli w Koninklijk Conservatorium. Jest laureatką III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumii w 2000 roku. Od 2001 roku współtworzy Zespół Muzyki Dawnej ‚Parnassos’. Wraz z członkami zespołu w marcu 2004 roku zajęła II miejsce na konkursie muzyki barokowej w Wuppertal.

Mariusz Bury ukończył katowicką Akademię Muzyczną w klasie gitary prof. Aliny Gruszki i adiunkt Wandy Palacz. Był uczestnikiem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych, zdobywając m. in. wyróżnienie na VII Spotkaniach Gitarowych w Sanoku. Po ukończeniu studiów gitarowych krąg jego zainteresowań muzycznych poszerzył się o muzykę dawną. Rozpoczął naukę gry na teorbie pobierając lekcje u Henryka Kasperczaka i Juliana Behra. Od 2005 roku występuje wraz z zespołem ‚Parnassos’, z którym w 2007 roku wydał płytę.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00

Kolejne koncerty planowane są na 2 sierpnia oraz 6 września.