‚Gondolierzy znad Wisły’, ‚Odpływają kawiarenki’ czy ‚Motylem jestem’ to tylko niektóre z przebojów Ireny Jarockiej. Artystka w najbliższą niedzielę 2 sierpnia wystąpi w jastrzębskim Parku Zdrojowym.

Irena Jarocka zadebiutowała w 1968 roku na festiwalu w Sopocie piosenką ‚Gondolierzy znad Wisły’. Przez kilka lat uczyła się śpiewu w paryskim konserwatorium, śpiewała u boku takich gwiazd jak Mirelle Mathieu, Helena Vondrackova i Charles Aznavour, współpracowała także z polskimi zespołami takimi jak ‚Polanie’, ‚Czerwone Gitary’ i ‚Budka Suflera’. Zagrała w filmie ‚Czterdziestolatek’ oraz w sztuce Sławomira Mrożka ‚Piękny widok’ wystawionej w Waszyngtonie.
Kolejne lata wokalistka poświęciła nie tylko na koncerty, ale także na działalność wspierającą różne organizacje. W czasie swojej kariery nagrała ponad 20 płyt i była wielokrotnie nagradzana na festiwalach w Polsce i na świecie. W 1990 roku wyjechała na stałe do Stanów Zjednoczonych. Do ojczyzny artystka powróciła w 2007 roku.

Irena Jarocka wystąpi w Parku Zdrojowym w ramach ‚Popołudnia z promenadą’ Koncert rozpocznie się o godzinie 16.00.Wstęp jest bezpłatny.