Spotkanie poświęcone terapii poprzez taniec i  muzykę, a także warsztaty arteterapii oraz masażu i automasażu odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na zajęcia ‚3xterapia’ – kolejne z cyklu ‚Wakacyjna akademia – uczymy się całe życie’ – placówka zaprasza od 11 do 13 sierpnia.

W pierwszym dniu warsztatów (wtorek) odbędzie się spotkanie poświęcone terapii poprzez taniec i  muzykę. Zajęcia z choreoterapii poprowadzi Agnieszka Gabriela Szczepańczyk. Choreoterapia to aktywna praca z ciałem poprzez taniec i ruch w towarzystwie różnorodnej muzyki, ale zawsze o pozytywnych wibracjach. Ruch wypływający z ciała w połączeniu z rytmem muzyki pomagają zharmonizować ciało, umysł i duszę. Terapia tańcem bazuje na twórczej ekspresji ruchowej i improwizacji tanecznej. Jest to rodzaj zajęć, do którego nie potrzeba specjalnego, wcześniejszego przygotowania tanecznego czy ruchowego. Organizatorzy proszą wszystkich zainteresowanych o luźny, niekrępujący ruchów strój i wygodne obuwie.

Drugi dzień (środa) to warsztaty arteterapii: ‚Mandala – praca z rysunkiem – kolor i wyobraźnia’. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Gabriela Szczepańczyk. Mandala to motyw artystyczny występujący głównie w sztuce buddyjskiej. Jest jednym ze sposobów autoekspresji i dotarcia do własnych emocji, często tłumionych lub ignorowanych w codziennym życiu. Mandale tworzy się w skupieniu, koncentrując na tym, co w danej chwili jest najważniejsze. Przy ich tworzeniu i odczytaniu potrzebna jest głównie znajomość tego, w jaki sposób podświadomie odbieramy znaczenie symboli, zestawów barw oraz promieniowania kształtów i jak to wszystko razem oddziałuje na naszą psychikę i stan emocjonalny.

W ostatnim dniu (czwartek) warsztaty ‚Masaż i automasaż’ poprowadzi Paulina Trawnik. Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie wchodził w zakres rytuału religijnego. Już 3000 lat p.n.e. odnotowano w dziele chińskim Kung-Fu wzmiankę o leczeniu za pomocą masażu. W dzisiejszych czasach zauważa się wielki renesans naturalnych metod leczniczych, a między innymi i masażu. Prowadzi się badania nad działaniem masażu, szkoli się masażystów, zwłaszcza niewidomych, prawie we wszystkich krajach europejskich. Masaż ma doskonały wpływ na nasze mięśnie i skórę oraz na samopoczucie. Automasaż ciała lub twarzy nie jest masażem zastępczym, ale jest doskonałym sposobem na zrelaksowanie i ujędrnienie mięśni oraz stawów. Przy braku partnera lub by utrzymać się w formie pomiędzy kolejnymi masażami, automasaż dostarcza łatwego i przyjemnego sposobu pomagania sobie.

Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Wielkopolskiej 1a.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.