Dziesięć par stanęło na starcie turnieju siatkówki plażowej ‚Mixty 2009’ rozegranego na boiskach przy kąpielisku ‚Zdrój’ w Jastrzębiu. Zawody wygrała para z Rybnika Karolina Gontarz i Karol Jaciów.

W finale pokonali oni Izabelę Chudzik i Sebastiana Marczyńskiego z Jastrzębia Zdroju. Trzecie miejsce przypadło Sylwii Frelich i Tomaszowi Kucjanowi z Rybnika, a czwarte Annie Gorgoń i Łukaszowi Szczepnkiewiczowi z Zawiercia.

W najbliższy piątek na tym samym obiekcie rozegrany zostanie turniej finałowy rozgrywek o Grand Prix Jastrzębia Zdroju. Na początku września Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma zamiar zorganizować jeszcze jeden turniej siatkówki plażowej. Wystartować w nim będą mogły pary, których łączny wiek przekracza 75 lat.