GKS Jastrzębie pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski. Podopieczni Jerzego Wyrobka po zaciętym i ciekawym widowisku przegrali z faworyzowanym Widzewem Łódź 3:4. W pierwszej połowie spotkania to piłkarze Pawła Janasa dyktowali warunki gry, czego wyrazem było wysokie prowadzenie. Po przerwie niesamowitą walecznością i futbolowym charakterem wykazali się zawodnicy Gieksy, zdobywając trzy bramki.

Dzięki temu pewni siebie goście musieli do końca drżeć o losy meczu. Warto dodać, że po raz kolejny świetnie zaprezentował się Witold Wawrzyczek. Popularny Gitara nie tylko imponował spokojem w defensywie, ale również w pięknym stylu otworzył konto bramkowe gospodarzy, egzekwując rzut karny w sposób, jakiego nie powstydziłby się słynny Antonin Panenka. Techniczny strzał w środek bramki zupełnie zmylił Bartosza Fabiniaka. Dwa pozostałe gole dla jastrzębian strzelili młodzi wychowankowie MOSiR-u, co może jedynie napawać daleko idącym optymizmem. Dużo ożywienia w liniach ofensywnych wprowadziło również wejście Artura Łacioka. W kolejnym meczu podopieczni Wyrobka zagrają w Zamościu z miejscowym Hetmanem. Oby postawa w drugiej połowie spotkania z Widzewem stała się początkiem dobrej passy naszej drużyny w rozgrywkach drugiej ligi.

26 sierpnia 2009, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS Jastrzębie – Widzew Łódź 3:4 (0:4)
0:1 Darvydas Sernas ’18
0:2 Darvydas Sernas ’24
0:3 Piotr Grzelczak ’27
0:4 Piotr Grzelczak ’45
1:4 Witold Wawrzyczek ’53 (karny)
2:4 Kamil Jadach ’76
3:4 Bartosz Hajczuk ’87

GKS Jastrzębie: Paweł Zarzycki – Michał Chrabąszcz, Witold Wawrzyczek, David Gill (46. Artur Łaciok), Dawid Szwarga – Bartosz Hajczuk, Adrian Kopacz, Artur Miły, Tomasz Świerzyński – Krzysztof Kukulski (46. Kamil Jadach), Radek Janeczek.

Widzew Łódź: Bartosz Fabiniak – Wojciech Szymanek, Ugochukwu Ukah, Jarosław Bieniuk (46. Danijel Bożkow), Łukasz Broź – Adrian Budka, Velibor Durić, Łukasz Grzeszczyk, Piotr Kuklis (25. Mikołaj Zwoliński), Darvydas Šernas – Piotr Grzelczak.