Już wkrótce miłośnicy jazdy w utrudnionych warunkach na deskorolkach, rolkach i rowerach będą mogli realizować swoją pasję w jarze przy ul. Turystycznej. W środę, 2 września, o godzinie 14.00 nastąpi oficjalne oddanie do użytku skateparku.

Jest to spełnienie oczekiwań dużej grupy młodzieży, która wielokrotnie zwracała się o budowę takiego obiektu. Na placu zamontowane zostały podstawowe i najbardziej popularne elementy służące do wykonywania ewolucji, m.in.: quarter z rollinem, funbox do skoków, spin ramp, quarter H200, quarter H180, bank ramp, funbox z murkiem i poręcz oraz piramida. Zadbano również o stronę estetyczną przedsięwzięcia.

Na terenie skateparku ponasadzano drzewa i krzewy oraz ustawiono element dekoracyjny w postaci dwóch dwumetrowych flamingów ze stali nierdzewnej. Powstały też nowe chodniki i ścieżki rowerowe, a także wykonano oświetlenie i kanalizację deszczową. Prace pochłonęły ponad 1 mln zł. To jednak nie koniec zadania. W kolejnym etapie ma zostać wybudowana droga do jaru oraz parking.