O videogastroskop oraz głowicę dopochwową do aparatu USG LOGIQ BOOK wzbogacił się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu Zdroju. 2 września prezydent miasta Marian Janecki oraz jego zastępca Franciszek Piksa przekazali placówce sprzęt w bezpłatne użytkowanie.

Videogastroskop trafił na Oddział Gastrologiczno – Wewnętrzny. Jest to nowoczesne urządzenie medyczne firmy PENTAX, służące do wykonywania badania endoskopowego (wziernikowania żołądka). Podczas badania uzyskuje się wysokiej rozdzielczości cyfrowy obraz błony śluzowej żołądka, co umożliwia efektywną ocenę jej stanu.

Użytkownikiem głowicy dopochwowej do aparatu USG LOGIQ BOOK jest Oddział Położniczo – Ginekologiczny. Urządzenie służy do przeprowadzania badania USG narządu rodnego.

Każdego roku w budżecie miasta zabezpieczamy środki na zakup urządzeń medycznych dla szpitala. Mamy świadomość, że do działań ratujących życie niezbędny jest nowoczesny sprzęt – podkreślił wiceprezydent Franciszek Piksa.
Zakupiony przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta videogastroskop kosztował 62 tys. zł, natomiast głowica dopochwowa do aparatu USG LOGIQ BOOK prawie 15 tys. zł.