Po pierwszym tygodniu trwania akcji alleMIASTO Jastrzębie Zdrój znalazło się w końcówce stawki. Wyprzedzili nas między innymi internauci z Koszalina, Zielonej Góry czy Tychów, oszczędzając więcej pieniędzy.

Przypomnijmy, że do obliczania oszczędności opracowano specjalny przelicznik. Wartość zakupów mieszkańca danego miasta w poszczególnych kategoriach jest mnożona przez odpowiadający im wskaźniki oszczędności. Kwota, która jest wynikiem tego działania jest dodawana do rankingu oszczędności obywatela miasta. Dzięki temu powstaje ranking miast. Mieszkańcy Tychów, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Tarnowa, Słupska, Koszalina, Wałbrzycha, Legnicy, Elbląga, Grudziądza, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Opola, Włocławka, Płocka, Kalisza i Jastrzębia Zdroju walczą o Wielki Koncert Sylwestrowy sponsorowany przez największą polską platformę Allegro, na którym wystąpią między innymi Kayah, Sofa, DJ Hugo, Mosquitoo i Maria Sadowska.
Na indywidualnych uczestników akcji również czekają nagrody. Internauta, który zaprosi największą liczbę swoich znajomych do udziału w aukcjach otrzyma talon o wartości 30 tysięcy złotych na zakupy marzeń w Allegro.

Nic jeszcze nie jest przesądzone – do końca wyścigu o Wielki Koncert Sylwestrowy jeszcze wiele emocjonujących dni. Rywalizację można śledzić na bieżąco na stronie internetowej www.allemiasto.pl