12 i 13 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędą się warsztaty pieśni sefardyjskich, które poprowadzi Anna Jagielska. Wszyscy chętni mogą poćwiczyć swój głos pod okiem eksperta.

Warsztaty wokalne z Anną Jagielską obejmują naukę pieśni sefardyjskich, które są uznawane za prawdziwy klejnot skarbca światowej muzyki.  Zachwycają niezwykła ornamentyką, emocjonalnością oraz pięknymi melodiami.
Anna Jagielska jest współzałożycielką i kierownikiem zespołu ‚Contessa’, specjalizującego się w muzyce dawnej oraz ludowej. Zajmuje się też działalnością dydaktyczną – prowadzi kursy i warsztaty. Nagrywała dla radia i telewizji, ma na swym koncie solowe płyty: ‚Drzewka migdałowe – pieśni sefardyjskie’, ‚Pieśni dawnej Hiszpanii’ oraz ‚Noc latynoska’. Anna Jagielska pracuje zarówno z profesjonalistami, jak i osobami nieposiadającymi przygotowania muzycznego.

Warsztat jest częścią cyklu ‚Muzyczne sploty – pieśni z Polski i Europy’ organizowanego przez Stowarzyszenie Działań Kulturalnych, Edukacyjnych i Ekologicznych ‚Wzrastaj’ w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną i przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Jastrzębie Zdrój.

Warsztaty są bezpłatne

Wszyscy chętni proszeni są o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa pod numerami telefonów: 032 47 32 582, 507432337 lub 509689297

12 września warsztaty wokalne odbędą się w godzinach od 18.00 do 20.00, a 13 września w godzinach od 10.00 do 15.00.