W miniony weekend 19 i 20 września w Nowym Jicinie odbyła się II edycja  Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży. Klub ‚Nautilus’ powrócił do Jastrzębia z workiem medali.

Reprezentanci ‚Nautilusa’ uplasowali się na drugim miejscu tuż za drużyną gospodarzy, którzy w tym roku mieli bardzo mocną ekipę.

W najmłodszej kategorii wiekowej zawodników do 9 lat – ustalonej jedynie dla potrzeb tego turnieju – bardzo dobrze wypadła Ola Łotecka, która uplasowała się na trzecim miejscu, mimo że w konkurencjach indywidualnych zdobyła komplet medali (złoty, srebrny i brązowy). Czarek Klimczuk wygrał swoją kategorię  wiekową (E do 11 lat), uzyskując wyniki na poziomie swoich rekordów życiowych.  Dobrze w tej kategorii wypadł również Piotrek Marchewka, plasując się na trzecim miejscu. W kategorii E dziewcząt bardzo ładnie popłynęła Amelia Pisarczyk i w klasyfikacji wielobojowej uplasowała się na drugim miejscu. Klasą dla siebie była Ania Osiadacz, która zdecydowanie wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii D -12-13 lat.
W tej samej kategorii wiekowej chłopców najlepszym z ‚Nautilusa’ okazał się Sebastian Nalepka, zajmując trzecie miejsce. Słabiej wypadli starsi zawodnicy, którzy nie zdołali uplasować się na podium w wieloboju.

Zawody w Nowym Jicinie  były jednocześnie eliminacjami do Pucharu Polski, który już za tydzień odbędzie się w Toruniu. Jak dotąd ‚Nautilus’ nieznacznie prowadzi, ale po następnej edycji może być bardzo trudno utrzymać tą pozycję. Oby tak się nie stało.