W niedzielnym meczu drużyna JKH GKS Jastrzębie odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie. W Sanoku podopieczni trenera Alesa Tomaska pokonali tamtejszy KH Ciarko Sanok 4:2.

Ten mecz nie był dla drużyny lidera przysłowiowym spacerkiem. Wręcz przeciwnie – gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę wymagań. Do 48 minuty prowadzili nawet 2:1. Wówczas do wyrównania doprowadził Pavel Zdrahal. Dwie minuty później trzeciego gola dla naszego zespołu zdbył Petr Lipina, a wynik meczu ustalił Jiri Zdenek.

KH Ciarko Sanok – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
0:1 Zdenek – Zdrahal – Lipina (20.37), 1:1 Cacho – Schneider (25.09), 2:1 Kostecki – Mermer – Milan (43.48), 2:2 Zdrahal (47.20), 2:3 Lipina – Zdenek (49.35), 2:4 Zdenek – Zdrahal (59.29).

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski – Wolf, Bryk, Lipina, Zdenek, Zdrahal – Piekarski, Dąbkowski, Urbanowicz, Kowalówka, Danieluk – Górny, Labryga, Kiełbasa, Radwan, Kąkol – Lerch, Pastryk, Bąkowski, Szczurek, Kulas.