Nowa jakość w Jastrzębskim Węglu

Postanowiliśmy przygotować bardzo silny skład, który dostarczy wielu emocji. Skład ma walczyć o najwyższe cele. Celem jest medal w Polskiej Lidze Siatkówki – powiedział Zdzisław Grodecki, prezes siatkarskiego klubu Jastrzębski Węgiel, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 7 października.

Nowa drużyna, nowe kolory i nowe logo, które ma wyznaczać nową jakość strategii – tak ma wyglądać w nadchodzącym sezonie Jastrzębski Węgiel.

Zawodnicy będą występować w pomarańczowo-biało-czarnych koszulkach. – Kolor pomarańczowy oznacza siłę, dominację oraz entuzjazm, biały czystość, a czarny nawiązuje do tradycji tej ziemi, czyli węgla – wyjaśnił prezes Grodecki. Klub ma też nowe dynamiczne logo w kolorze pomarańczowym. A jak to wszystko przełoży się na grę na parkiecie?

– Możemy obiecać, że włożymy siłę i energię w to, żeby być dobrą drużyną. Nie rozpoczęliśmy jeszcze sezonu, ale nowa grupa jest bardzo zgrana i będziemy się starać, żeby być dobrym przeciwnikiem. Mamy nadzieję sprawiać przyjemność naszą grą – zapewnił trener Roberto Santilli.

Prezes Zdzisław Grodecki i zastępca prezydenta miasta Franciszek Piksa złożyli też podpisy pod umową, która ma zapewnić współpracę między klubem a miastem.

– Wkradnie się nowa jakość do współpracy z miastem, możemy być z tego bardzo zadowoleni i dumni – podkreślił prezes Grodecki. Jak dodał wiceprezydent Franciszek Piksa, jest to pierwsza tego rodzaju umowa. – Ta umowa to początek współpracy miasta z Jastrzębskim Węglem. Ma ona nadać kierunek dalszym działaniom – powiedział wiceprezydent Piksa.

Podczas konferencji została też podpisana umowa sponsorska z Bankiem Spółdzielczym.