Z założeniami projektu ‚Europejskie ręce’ zapoznali uczestników spotkania, jakie miało miejsce w Urzędzie Miasta, przedstawiciele organizacji KAJA WEST.

Irina Saslawskaja- Ahlers i Bernhard Ahlers z organizacji KAJA WEST od wczoraj promują w naszym mieście projekt ‚Europejskie ręce’ współfinansowany ze środków unijnych.
Dziś spotkali się z nimi prezydent miasta Marian Janecki i jego zastępca Krzysztof Baradziej.

Projekt ‚Europejskie ręce’ zakłada stworzenie na jednym z rond naszego partnerskiego miasta Ibbenburen instalacji złożonych z rąk wykonanych przez młodzież. Każda z rąk ma zostać zaprojektowana przez inne miasto partnerskie i pokazywać charakterystyczne cechy danego kraju lub miasta.
Będą to ręce zrobione rękami naszych przyjaciół. Jest to także symbol demokracji, bo każda ręka będzie zrobiona tak, jak chce młodzież– mówiła Irina Saslawskaja-Ahlers.

To bardzo ciekawy projekt. Jest on formą promocji naszego miasta i innych miast w Ibbenburen – podkreślił Marian Janecki.

Już wczoraj goście spotkali się z przedstawicielami Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Ośrodka Kultury, członkami Centrum Kultury Niezależnej ‚Pozytywka’ oraz Jastrzębskiej Alternatywy Młodzieży Aktywnej ‚Jama’. Dyskutowano wstępnie na temat kształtu projektu. Dziś o 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego organizatorzy mają nadzieję wypracować założenia jastrzębskiej instalacji.