Dzieci z klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 4 odwiedziły prezydenta miasta. Podczas spotkania w Urzędzie Miasta, dzieci wręczyły prezydentowi prośbę o odnowienie oczka wodnego znajdującego się w okolicy ich szkoły.

Szanowny Panie prezydencie

 Uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu Zdroju zwracają się z wielką prośbą o pomoc w przywróceniu dawnego wyglądu naszego miasta. Nasza koleżanka opowiedziała nam jak wyglądał dawniej staw, po którym pływały kaczki, łabędzie i ryby (za hotelem Dąbrówka). Zastanawialiśmy się wspólnie, czy byłaby możliwość, aby znów mógł on zaistnieć, dlatego też pomyśleliśmy o Panu jako osobie, która pamięta te czasy i zawsze ma w sercu dobro naszego miasta. Wyrażamy chęć do pomocy w oczyszczeniu tego miejsca ze śmieci. Tylko w ten sposób dorośli mogą znów poczuć się jak dzieci i przypomnieć sobie dawne czasy. A przyszłe pokolenia będą miały wspaniałe miejsce do wypoczynku i zabawy.

      Uczniowie i wychowawca Ewa Lis

Podczas spotkania prezydent Marian Janecki opowiedział dzieciom krótką historię naszego miasta, a także obiecał zająć się sprawą poruszoną przez dzieci. Uczniowie 3a pytali prezydenta m.in. jak wygląda praca na tak ważnym stanowisku, a także czy pan prezydent posiada zwierzęta i jakie ma hobby.

Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę o Jastrzębiu, a prezydent wręczył trzecioklasistom upominki.