– Trudno cokolwiek mądrego powiedzieć po takim spotkaniu – ocenił sobotni mecz trener Jerzy Wyrobek. I niewiele więcej można dodać. Piłkarze Gieksy zaprezentowali się fatalnie przegrywając mecz z drużyną, która w tym sezonie na wyjazdach zdobyła dwa punkty. Globalny dorobek Przeboju Wolbrom to obecnie dwanaście oczek, z czego połowę stanowią dwa zwycięstwa z GKS Jastrzębie. Tym samym goście zrównali się z nami punktami, jednocześnie spychając nas na dno ligowej tabeli.

Tym trudniej zrozumieć całą sytuację, jeśli pamięta się przebieg meczu. Jastrzębianie od początku rzucili się na rywali i szybko zdobyli dwie bramki. Podopieczni Jerzego Wyrobka kontrolowali grę i nic nie wskazywało na katastrofę, która nastąpiła w drugiej połowie. Zwiastunem tej sytuacji był kolejny gol samobójczy, co powoli staje się znakiem firmowym naszej drużyny. Znów największym zagrożeniem dla bramki strzeżonej przez Mateusza Sławika byli… nasi obrońcy. W niegroźnej sytuacji Dawid Szwarga przeciął dośrodkowanie skrzydłowego Przeboju i przelobował starającego się interweniować Sławika. Tym niemniej gospodarze nadal prowadzili grę i podwyższenie prowadzenia wydawało się kwestią czasu.

Po przerwie na boisku pojawił się inny zespół. Zbudowany z tych samych piłkarzy, ale prezentujący się fatalnie. Goście z Wolbromia, którzy pół godziny wcześniej mogli jedynie prosić o najniższy wymiar kary, zwietrzyli szansę na punkty. Po jednym z kontrataków Sławomir Duda wykorzystał niezrozumiałe zagranie Bartosza Hajczuka i doprowadził do wyrównania. Dwie kolejne bramki dla gości były dziełem wprowadzonego w drugiej połowie Damiana Lickiewicza. Warto dodać, że przy stanie 2:3 najpierw Artur Łaciok trafił w słupek, a chwilę później Kamil Kostecki miał przed sobą pustą bramkę, ale zamiast strzelać od razu, postanowił… przyjąć piłkę i tym samym ułatwił zablokowanie jej przez rozpaczliwie interweniujących obrońców gości.

7 listopada 2009, Jastrzębie Zdrój, 16:00
GKS Jastrzębie – Przebój Wolbrom 2:4 (2:1)
1:0 Radek Janeczek ‚5
2:0 Artur Łaciok ’25
2:1 Dawid Szwarga ’34 (samobójcza)
2:2 Sławomir Duda ’59
2:3 Damian Lickiewicz ’68
2:4 Damien Lickiewicz ’90