6 listopada w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu ekozepołów ‚Ekozespoły zmniejszają swój ślad ekologiczny’. Zespół Szkół nr 9 im dr Mikołaja Witczaka zajął III miejsce.

Konkurs odbył się na dwóch poziomach: wojewódzkim i ogólnopolskim. Najlepsze kampanie ekologiczne w konkursie wojewódzkim były nominowane do etapu ogólnopolskiego. Na etapie wojewódzkim jastrzębska szkoła została wyróżniona statuetką ‚Najlepsi z najlepszych’. Podczas tego konkursu oceniano całoroczną działalność uczniów oraz ich efektywność ekologiczną. Nad całością działań ekologicznych prowadzonych przez ZS nr 9 czuwali koordynatorzy:
Barbara Kaczmarczyk-Celary, Renata Sołtysik i Gabriela Migło.

W projekcie ‚Ekozespoły w naszej szkole’ Zespół Szkół nr 9 brał udział już po raz czwarty.

Za każdym razem uczniowie kwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, zajmując drugie i trzecie miejsce. W bieżącym roku nagrodą jest wyjazd uczniów do ośrodka prowadzącego terenowe zajęcia ekologiczne. Jastrzębscy uczniowie wyjadą do Międzynarodowego Miasteczka Edukacji Ekologicznej w Rogoźniku.